Paraméterek
VTSZ | 8307100090 |
Kiszerelés | 10db/# |
Leírás
Az acél gégecső hossza: 120 cm
Az acél gégecső átmérője: ∅ 14 mm
Anyaga: rozsdamentes acél 201SS
A belső nyomócső anyga: EPDM
A csővég anyaga: réz
A tömítőgyűrű anyaga: műanyag
Csatlakozók: krómozott cinkötvözet
A csatlakozók mérete: 1/2” - 1/2”
Fontos tudnivaló:
Az általunk forgalmazott zuhanygégecsövekben EPDM nyomócső található!
A nyomócső a zuhanygégecsövek legfontosabb eleme, mert ebben folyik a víz, ami lehet hideg, de forró is.
Az EPDM egy erősített szintetikus gumi, ami jól ellenáll a forró vízzel és a vízgőzzel szemben. Kitűnő öregedési és vegyi ellenállásóságot mutat. Széles hőmérsékleti határok között alkalmazható. Hőmérséklet-tartomány: -45°C - +130°C
Sajnálatos tény, hogy a kereskedelmi forgalomban kapható zuhanygégecsövek többségében a nyomócső PVC -ből készült. Ez erre a célra csak korlátozottan alkalmas, így az ezzel szerelt zuhanygégecsövek 1-2 év után meghibásodnak.
A PVC nyomócső alkalmazásával ugyan alacsonyabb lesz a zuhanygégecső bekerülési költsége, de ezt az árelőnyt jellemzően Ön nem élvezi, viszont egy gyenge minőségű terméket kap, amit gyakran cserélnie kell.
Válassza az általunk forgalmazott EPDM nyomócsővel szerelt minőségi zuhanygégecsöveket.
Tisztítási javaslat:
Ne használjon erősen savas vagy lúgos kémhatású tisztítószereket!
Sósavval vagy sósav tartalmú tisztítószerekkel ne tisztítson krómbevonatú tárgyakat!
Csomagolás: BOPP fóliatasak fejkartonnal
Hasznos tanács:
Sósavat vagy sósav tartalmú tisztítószereket egyáltalán ne használjon a fürdőszobában!
Azon túl, hogy alkalmazásuk rendkívül veszélyes és a környezetre nézve is ártalmas, maradandó károsodást okoznak a tisztított tárgyak felületén. Szinte mindennel reakcióba lépnek a műanyagon kívül.
Sajnálatos tény, hogy a sósavat sokan még mindíg használják fémfelületek tisztítására, vízkőoldásra, és duguláselhárításra.
Tény, hogy a sósav hatékony tisztítószer, duguláselhárító, és a vízkövet is jól oldja, de annyira agresszív vegyszer, hogy nemcsak a lerakódásokat és a szennyeződéseket marja szét, hanem a tisztított felületeket is porózusra marja. Persze ez szabad szemmel nem feltétlenül látható, vagy tapintható. Csak sokszori sósavas maratás után válik láthatóvá. A leglátványosabb, amikor a krómozott felületeket matt felületűre marja, és foltos elszíneződéseket is hagy maga után. Jellemző a csempék közti fúgák elszíneződése, töredezése is.
A szaniterek, járólapok, csempék felülete is mikroporózussá válik a sósavas tisztítás után.
A későbbiekben ezeken az egyenetlen (mikroporózus) felületeken sokkal könnyebben megtapadnak a vízcseppek, szennyeződések, ami egyre gyakoribb tisztításukat fogja igényelni.